Conrad News
Siden 1923 har Conrad Electronic været en pålidelig partner inden for teknologi og elektronik. Som en førende sourcingplatform tilbyder Conrad erhvervskunder et bredt produktsortiment, kundetilpassede løsninger og ekspertrådgivning. Skræddersyede e-procurement-løsninger forenkler komplekse indkøbsprocesser og hjælper virksomheder med at spare tid og omkostninger. Conrad er en familieejet virksomhed med aktiviteter i 17 europæiske lande.
www.conrad.com
- 1
- 2
TERMISK KAMERA MED DIREKTE CLOUD-FORBINDELSE
Med det termiske kamera FLIR C5 kan du øjeblikkeligt uploade billeder til bygnings-, fremstillings- og hjælpeprogrammer via Cloud og bruge dem på andre enheder.
Automationsprodukter fra Siemens
Nyhed på Conrad Sourcing Platform: Logikmoduler og IoT-gateway fra Siemens til alsidige automatikløsninger.
Fjedersamlemuffe med vippepal fra Wago
Innovativ klemme fra WAGO til en-, fin- og flertrådede ledere på 0,2 til 4 mm2.
Fokus på automatisering hos Conrad Elektronik
Conrad er en kompetent partner, der er i øjenhøjde med kunderne: B2B-kunder kan afdække deres komplette behov inden for automatisering med produkter fra Conrad.
Alsidige bordmultimetre hos Conrad Elektronik
Digitalmultimetrene VC-7055BT, VC-7060BT og VC-7200BT fra Voltcraft råder over et grafisk display og muliggør, alt efter model, en opløsning på op til 5 ½ cifre (200.000 counts).
MASSER AF POWER HER OG NU!
Strømforsyningsserien Pro 2 og kommunikationsmodulet fra WAGO gør systemer velegnede til digitalisering.
Innovativ sender- og modtagelsesteknologi hos Conrad Elektronik
Med en bred vifte af GPS-, GSM-, VHF-, DVB- og bilradioantenner fra Hirschmann Mobility kan Conrad Elektronik tilbyde både alsidige og moderne løsninger til kræsne forretningskunder inden for køretøjs- og maskinteknologien via elektronikdistributøren Börsig.
MÅLEENHEDER, SOM LEVER OP TIL KRAVENE
Nyhed på Conrad Sourcing Platform: Måleenhederne 7KM PAC2200 fra Siemens’ Sentron-portefølje.
Conrad Elektronik udvider måle- og testteknologien med bærbare termiske billedkameraer fra Fluke
Med de termiske billedkameraer TiS20+ og TiS60+ kan der registreres fejl i anlæg og maskiner, før der opstår problemer.
- 1
- 2

